Viaje a MijasW dzisiejszym poście, razem z Julką chcemy Was zabrać w wirtualną podróż do jednego z najbardziej urodziwych hiszpańskich miasteczek położonych na południu Hiszpanii - Mijas. Obie byłyśmy oszołomione jego architekturą, która znacznie różniła się od miast, które odwiedziłyśmy wcześniej. Charakterystycznym elementem tego magicznego miejsca są białe budowle przylepione do gór rozciągających się w pobliżu wybrzeża. 
Kolejnym charakterystycznym akcentem są burrotaxis, czyli ośle taxi. Znajdując się w centrum Mijas, pierwsze, co się rzuca w oczy to kolorowo przystrojone osły - symbol Mijas. Służą one do wożenia na swoim grzbiecie lub w przywiązanym do siebie wozie turystów zwiedzających okolicę. Jeżeli planujecie wakacje na południu Hiszpanii, gorąco polecamy to miejsce. To prawdziwa perełka wśród wszystkich miast turystycznych, gdzie główną rolę odgrywają restauracje i nowoczesne hotele z basenami. W Mijas można całkiem się zatracić, poznać kulturę Hiszpanów oraz zobaczyć piękny krajobraz starożytnej Hiszpanii.
Odwiedzilibyście? 
Buziaki, Julka i Domi :-*

Dominika

1 komentarz:

  1. Przepiękne miejsce! Jeśli będę miała kiedyś okazję być jeszcze raz w Hiszpani to na pewno będzie na liście miejsc do zwiedzenia :)

    OdpowiedzUsuń