10 rzeczy, które chcę zrobić przed śmiercią


Wielkimi krokami zbliża się rok 2016. Macie postanowienia ? Ja nie. Nie lubię planować. Może jedynie rozkład nauki na najbliższy tydzień, nic poza tym. Plany są do kitu. Ludzie żyją tą tradycją i głęboką w nią wierzą, ale to nieprawda. Obiecywaliście sobie, że schudniecie, że zaczniecie się uczyć, zaczniecie zdrowo się odżywiać, biegać. Wszystko fajnie planuje się 30-31 grudnia, ale nagle 1stycznia czar pryska. Skąd ja to znam ? Sama sobie codziennie obiecuje, że od jutra naprawdę już wstanę o 8:00, zacznę się uczyć, potem poczytam książkę. Planuję to przepełniona ogromną motywacją, a rano budzę się i nie chce wstawać z łóżka z myślą co mnie czeka. Motywacji brak. Też tak macie ?


 Po prostu o przyszłości bardzo łatwo się mówi, łatwo planuje. Natomiast wygrywają Ci, którzy nie planują a żyją teraźniejszością. Nie mówią sobie : "dobra jutro zrobię gramatykę z hiszpańskiego" tylko siadają teraz i robią. Nie obiecują sobie, że od jutra zaczną biegać, tylko przebierają się w dresy i idą. I to oni są mistrzami. 

Przez to wszystko już dawno zrezygnowałam z planów. Potem niepotrzebnie jestem zła sama na siebie, że nie potrafię być konsekwentna. Zamiast planów co zrobię od 1, mam swoją listę, którą chciałabym wypełnić w swoim życiu. Po prostu. Bo czas kiedyś się skończy. I nie mamy gwarancji, że będzie to za 30 czy 60 lat, może być za 5. Nikt nie wie ile czasu mu pozostało.
Moją wadą jest to,że jestem okropną marzycielką. NAPRAWDĘ. Ale marzeń nikt nam nie odbierze i czasami dobrze jest chociaż sobie pomarzyć.
Gdzieś z tyłu głowy mam te swoje mniejsze i większe marzenia, które chciałabym, żeby się spełniły zanim mój zegar stanie.

10 RZECZY, KTÓRE CHCE ZROBIĆ PRZED ŚMIERCIĄ

1. Skończyć studia.
Tak, wiem, że to żadna filozofia, ale kiedy Twoje studia nie są takim Twoim prawdziwym szczytem marzeń może być ciężko. Często dopada zniechęcenie i brak motywacji. Dlatego chciałabym, żebym nigdy się nie poddała i nie żałowała swojej decyzji.

2. Mieć satysfakcjonującą pracę.
Rezygnując z psychologii, wiem, że straciłam możliwość na pracę swoich marzeń, ale mimo to chciałabym za parę lat pracować w miejscu do którego będę chodzić z przyjemności a nie z przymusu.

3. Polecieć do Ameryki i Dubaju.
Od zawsze jestem miłośniczką Ameryki. Kocham wszystkie amerykańskie filmy i styl życia amerykanów. Gdybym mogła wybrać miejsce w którym przyszłoby mi się urodzić na pewno byłaby to Ameryka. Te wszystkie wysokie budynki w Nowym Jorku, ogromne parki. Chciałabym to kiedyś zobaczyć. 
A Dubaj ? Podobno najbogatsze miasto na świecie, fajnie byłoby je zobaczyć.

4. Umieć trzy języki biegle.
Pomijając polski. Może trochę wysokie marzenie, ale przecież niektórzy umieją 8, to dlaczego miałabym nie nauczyć się 3 ? Jeśli po 3latach przez filologię nie zniechęcę się do dalszej nauki języków, to może to marzenie będzie miało szansę się spełnić.

5. Kupić dom
Marzę o swoim domu z ogrodem. Po prostu o swoim miejscu, które będę mogła urządzić jak tylko chcę. Gdzie będzie bardzo dużooo okien, kocham jasne przestrzenie. Chciałabym, żeby cały dom był urządzony w industrialnym stylu ! ( Swoje inspiracje pokaże Wam w kolejnym moim poście). Chciałabym ogromny ogród i mieć dużo, dużo psów. Tak wiem, długa droga, ale kto zabroni mi marzyć ?

6. Być szczęśliwa
Ostatnio dużo dzieje się w moim życiu. Chciałabym zmienić swoje myślenie i cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Znaleźć w sobie dużo motywacji i przestać zadręczać się rzeczami na które i tak nie mam wpływu. Zaakceptować swoje wszystkie niedoskonałości i kompleksy, bo chyba to nie jest najważniejsze w życiu, prawda ? Stać się po prostu lepszą wersją siebie, żebym mogła być dumna z tego jaka jestem. To chyba mój pierwszy, główny priorytet.

7. Być bogata
Ale nie dlatego, żeby mieć dom z basenem, najnowsze ferrari i markowe ciuchy. Ogromnie chciałabym pomagać. Chciałabym pomóc chorym dzieciom dla których nie ma już nadziei chociaż w najmniejszy sposób, spełniając jakieś ich marzenie, odmienić życie jakiejś biednej rodziny, pomagać schroniskom dbać o wszystkie czworonogie pupilki, pomóc komuś w operacji na którą go nie stać. Od zawsze lubiłam pomagać. Może nie w takich sprawach jakie tu opisałam, bo musiałabym być naprawdę niezależna finansowo, ale chociaż w jakiś mniejszy sposób. Kupieniem karmy bezdomnemu psiakowi, podarowanie mu domu, pomóc starszej Pani w zakupach, rozmowa z przyjaciółką do 3 w nocy kiedy potrzeba. Taka świadomość, że się komuś pomogła jest piękna. Dlatego chciałabym być bogata finansowo, przez co stałabym się bogatsza duchowo, a chyba nie ma nic piękniejszego w życiu.

8. Być otoczona przyjaciółmi
Mam wokół siebie cudownych, naprawdę przecudownych ludzi na których mogłam liczyć zawsze, a wierzcie mi było mnóstwo momentów w moim życiu kiedy mogłam się przekonać czy to właśnie Ci prawdziwi. Chciałabym żeby to nigdy się nie zmieniło, bo są dla mnie jak najlepsza rodzina i jest to coś co bez wątpienia udało mi się w życiu i miałam to szczęście znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie aby ich poznać.

9. Mieć prawdziwą rodzinę, męża i dzieci.
Taką gdzie jest mama, tata. Nie ma kłótni, awantur a za to jest ogromne wsparcie i dużo miłości. 
Wychowanie dzieci na dobrych ludzi. Być najlepszą mamą na świecie. To również jest moim ogromnym priorytetem. Być spełnioną mamą i żoną.

10. Być z ukochaną osobą do końca życia
Myślę, że to wbrew pozorom w tych czasach jest trudne. Ludzie bardzo łatwo zmieniają się przez pieniądze, sukcesy. Coraz częściej spotykam się z tym, że nie poznaje ludzi za których jeszcze rok temu dałabym sobie uciąć rękę. Chciałabym,żeby świat trochę zwolnił i ludzie byli bardziej ludzcy po prostu. I wierze mocno, że ani mnie, ani mojego chłopaka ten czas nie zmieni. O tym właśnie marze i wierze, że istnieje taka miłość na zawsze. I mam nadzieję, że nigdy nie zmienię tego zdania.
Julia Gąsior

7 komentarzy:

 1. Wszystko fajnie, ładnie, tylko Dubaj to miasto, a nie kraj :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak, masz rację ! Dziękuję ! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. co się stało z Patką ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestem, żyję lecz cierpię na brak czasu aby prowadzić bloga.

   Usuń
  2. szkoda :( Twoje posty są świetne ! Czekamy z niecierpliwością na następny :*

   Usuń
  3. Pati zrób post o pielęgnacji włosów :*

   Usuń
 4. kiedy jakieś nowoe posty?

  OdpowiedzUsuń