KOLORYZACJA KERATYNOWA | JOICO


Niektórzy z Was pewnie pamiętają, że dwa lata temu poddałam się metamorfozie z firmą L'Oreal w jednym z Warszawskich salonów. Kto nie widział, może zobaczyć sobie TUTAJ. Do dziś jest to jeden z najchętniej odwiedzanych postów na naszym blogu !!! Dlatego dziś przychodzę do Was z nową odsłoną. Tym razem poddałam się keratynowej koloryzacji i regeneracji włosów z firmą JOICO w salonie Damian Czesze we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam na relację.
Na początku zacznę od pokazania Wam wnętrza salonu, które totalnie mnie urzekło !

Jest to pierwsze pomieszczenie do którego wchodzimy. Tutaj znajduje się recepcja oraz fotele na których odbywa się koloryzacja. Co ciekawe wszystko odbywa się tyłem do lustra, aby finalny efekt zobaczyć dopiero na końcu. Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim, ale powiem Wam, że jest to świetne doświadczenie ! Dzięki temu efekt WOW mamy gwarantowany ! 
W salonie fryzjerzy pracują na kosmetykach Joico oraz Kevin Murphy. 
Moja metamorfoza była wykonana z użyciem kosmetyków wyłącznie od Joico. DRUGIE POMIESZCZENIE - POKÓJ LEŚNYPomieszczenie jest nazywane przez pracowników pokojem leśnym. Jest to miejsce w którym możemy poczekać na swoją kolej, napić się kawy. Odpoczywamy tam również mając nałożoną farbę czy jakiś etap regeneracji. Jest to fajne rozwiązanie ponieważ nie czekamy w miejscu gdzie są farbowane inne osoby, tylko mamy swoje, ciche miejsce w którym można się zrelaksować i napić czegoś dobrego. Sam design tego pokoju sprawia, że czujemy się w tym miejscu jak w domu. Jest to styl, który absolutnie do mnie przemawia i z którym się utożsamiam. Jest przepięknie ! Palą się świeczki, jest dużo roślinności, drewniane meble oraz fajnie ułożone kosmetyki. A chyba zgodzicie się, że większość z nas jest wzrokowcami i zwraca uwagę na ładne wnętrza ? 
Ten pokój to dla mnie strzał w 10 ! 

O salonie jeszcze będę opowiadać w międzyczasie, ale teraz chciałabym powiedzieć Wam kilka słów o keratynowej koloryzacji, którą miałam robioną pierwszy raz. Co to właściwie jest keratynowa koloryzacja i jak działa ?

Keratyna to główny budulec włosa, który odpowiada za jego jednolitą strukturę i zdrowy wygląd. To właśnie keratyna jest kręgosłupem dla włosów, który pozwala na utrzymanie ich w świetnej kondycji.
Niestety, działanie na włosy wysokiej temperatury (prostownica, suszarka, lokówka), promieniowanie UV i codzienne zabiegi pielęgnacyjne oraz nieumiejętnie wykonywane zabiegi chemiczne prowadzą do tworzenia się ubytków keratyny we włosie.


Dotychczas uzupełnienie keratyny we włosie było możliwe wyłącznie poprzez profesjonalne zabiegi, np.Keratynowy Zabieg Rekonstrukcji Włosów K-Pak oraz stosowanie produktów do codziennej pielęgnacji, np. szampony i odżywki z zawartością keratyny.
Teraz, dzięki innowacyjnej technologii, możliwe jest uzupełnianie keratyny we włosie podczas zabiegu Keratynowej koloryzacji. Jest to najskuteczniejsza forma odbudowy włosów z jednoczesną ich koloryzacją.

Po takiej Keratynowej koloryzacji włosy będą w pełni odżywione, nawilżone i zyskają jednolitą strukturę. Poziom keratyny będzie wyrównany, dzięki czemu włosy staną się odporne na uszkodzenia, a kolor na blaknięcie. Nie ma przecież nic gorszego niż wypłukujący się kolor w kilka dni po wyjściu z salonu, prawda?


Keratynowa koloryzacja Joico to zabieg hybrydowy – łączy koloryzację z ich jednoczesną odbudową i ochroną.
Podczas zabiegu włos jest wypełniany cząsteczkami keratyny, dogłębnie pielęgnowany, zmiękczany, uelastyczniany. To stanowi doskonałą bazę do części koloryzacyjnej, w której cząsteczki koloru dostarczane są do wnętrza włosa. Keratyna stanowi kotwicę dla pigmentu, dzięki temu masz mieć pewność, że kolor utrzymuje się o wiele dłużej na włosach, nie płowieje i nie zmienia odcienia. Tego przecież nie lubisz najbardziej po koloryzacji.
Keratynowa koloryzacja Joico wyróżnia się też tym, że zawiera, jako jedyna na świecie, keratynę identyczną jak ta obecna we włosie ludzkim, co pozwala na optymalną odbudowę struktury włosa i stuprocentowe dopasowanie cząteczek keratywny do miejsc ubytków. Inne rodzaje keratyny obecne na rynku posiadają zbyt mało odpowiednich cząsteczek, by w pełni uzupełnić  te luki.

Podsumowując, Keratynowa koloryzacja Joico posiada składniki, które wnikają głęboko w strukturę włosa, a następnie naprawiają uszkodzenia, poprawiają kondycję i wzmacniają połysk. Dostarczają do włosów cząsteczki keratyny o różnych wielkościach – małe o masie cząsteczkowej MWS150, które odbudowują włosy wewnątrz i większe o masie MWS2500, które naprawiają powierzchnię włosa.


Jeśli chcecie poznać ciekawe rady dotyczące koloryzacji to polecam Wam zajrzeć na blog Joico -  http://blog.joicopolska.pl/
Dowiecie się wielu ciekawych rzeczy ! 
 
Gdybyście chcieli zrobić taką keratynową koloryzacje w swoim sprawdzonym salonie 
to pytajcie swoich fryzjerów o keratynową koloryzację, a jeśli chcecie ją przetestować to akurat jest świetna okazja - przekażcie link zgłoszeniowy swojemu fryzjerowi, a firma wyśle mu bezpłatną próbkę na waszą koloryzację (http://keratynowakoloryzacja.joicopolska.pl/).
 

Po zastosowanej koloryzacji miałam okazję jeszcze skorzystać z rekonstrukcji Joico K-PAK o której słyszałam już dawno. 

Zabieg Rekonstrukcji K-PAK to zestaw czterech produktów pracujących w ścisłej synergii w celu zagwarantowania najlepszych rezultatów – odbudowuje i wzmacnia zniszczone, osłabione włosy, nadaje im połysk i silnie nawilża.

 Zabieg składa się z czterech etapów, które działają w następujący sposób:

 Etap 1 – OCZYSZCZANIE

Polega na otwarciu łusek i usunięciu wszystkich mikrozanieczyszczeń. Tym samym przygotowuje również włosy na przyjęcie kompleksu 19 aminokwasów o różnych masach cząsteczkowych.

 Etap 2 – WYGŁADZANIE

Zakwasza włosy, czyli przyrównuje im odpowiednie pH i wyrównuje porowatość. Włosy stają się idealnie gładkie i miękkie.

Etap 3 – REKONSTRUKCJA

Polega na intensywnej odbudowie włosów - na włosy zostaje nałożony Joico K-PAK Deep - Penetrating Reconstructor, który wnika głęboko aż do rdzenia włosa i silnie go regeneruje. Włosy stają się elastyczne i sprężyste. Dodatkowo etap ten ma przepiękny bananowy zapach.


Etap 4 – NAWILŻANIE

Polega na intensywnym nawilżeniu, ochronie, wygładzeniu, nabłyszczeniu i poprawie elastyczności włosów. Włosy stają się lśniące i podatne na układanie.

Zabieg Rekonstrukcji K-PAK gwarantuje:
 • zdrowie i integralność struktury włosów na całej długości
 • odpowiedni poziom nawilżenia
 • scalenie końcówek
 • silny połysk
 • jedwabistą gładkość
 • dużą podatność na układanie
 • zabezpieczenie włosów przed zabiegiem koloryzacji i rozjaśniania
 • przedłużenie trwałości koloru włosów po koloryzacji
 • podkreślenie skrętu w przypadku włosów kręconych

Kiedy stosować taki zabieg ?

Kiedy włosy są zniszczone, osłabione, bardzo suche, łamliwe, rozdwajają się i są bez życia to właśnie wtedy potrzebują silnej regeneracji i odbudowy na poziomie komórkowym oraz dogłębnego nawilżenia.

Taką rekonstrukcje możemy zastosować przy koloryzacji i wtedy jest ona tańsza. W salonie Damian Czesze kosztuje wtedy 120zł.

Możemy również wykonać taką rekonstrukcje samodzielnie, bez koloryzacji, po prostu w celu odbudowy zniszczonych, osłabionych włosów. Taka samodzielna rekonstrukcja w salonie w którym byłam kosztuje 250zł.

Dlatego myślę, że warto pamiętać o tej opcji przy koloryzacji. Macie wtedy zaoszczędzoną gotówkę. 

Zabieg rekonstrukcji Joico K-Pak ma wiele fanek wśród gwiazd m.in siostry Kardashian, sama Kourtney Kardashian pisała o nim na swoim blogu. Uwielbia go również Hilary Duff, Ellie Goulding oraz Katy Perry.

Jeśli chcecie poznać ciekawe rady dotyczące koloryzacji to polecam Wam zajrzeć na blog Joico -  http://blog.joicopolska.pl/
Dowiecie się wielu ciekawych rzeczy !

 Moja opinia: WARTO CZY NIE WARTO ?

Powiem Wam, że do tej pory bardzo sceptycznie podchodziłam do różnych regeneracji w salonach i rzadko je brałam. Właściwie nie pamiętam kiedy ostatnio korzystałam z tej opcji. Po prostu miałam wrażenie, że pewne ampułki, które są oferowane w salonach nie działają na moje włosy. Rekonstrukcja Joico robi wrażenie już na początku, ponieważ składa się z tak wielu etapów. No i faktycznie, jest to pierwsza regeneracja, która zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie. Czułam ten efekt już przy pierwszym rozczesywaniu włosów przez fryzjerkę. W ogóle miałam wrażenie, że włosy są lżejsze, może dlatego, że przestały być sztywne i dostały odpowiedniego nawilżenia. 
Byłam również ciekawa jak efekt utrzyma się po umyciu włosów, bo wiadomo, że wychodząc z salonu włosy zawsze są wygładzone i fajnie nawilżone. Ale powiem Wam, że po umyciu nie zmieniło się absolutnie nic ! Moje włosy po prostu błyszczą ! Jakby dostały drugie życie ! 
Wierzcie mi, że moje kręcone włosy ciężko zadowolić. Uwielbiają się plątać, puszyć, uwielbiają tworzyć nieład na głowie i mają totalną skłonność do przesuszania się. Teraz po wakacjach w ogóle ich kondycja pogorszyła się. Ten zabieg przywrócił im nową energię i blask. I jeśli miałabym komuś polecić coś na zniszczone włosy to tylko to !!! Warte jest każdej złotówki, bo wyjdziecie z salonu z nowymi włosami, dosłownie !

Co do salonu, o nim mogłabym się rozpisywać w samych superlatywach. Oprócz świetnego designu o którym wspominałam, ma świetnych pracowników. W salonie panuje cudowna atmosfera. 
Mi zawsze fryzjer kojarzył się ze strachem i z bólem głowy. Przeważnie byłam szarpana tak, że później nie byłam w stanie związać nawet kitki. Tutaj od pierwszego momentu moje włosy były we wspaniałych rękach. Ani razu nie zostałam szarpnięta, a dla mnie to już wielka wizytówka salonu. To świadczy o tym, że fryzjerzy robią to co kochają, że ta praca ich nie męczy oraz że z szacunkiem i empatią traktują klienta. Dodatkowo byłam ciągle informowana o tym co mam nakładane na włosy i jakie działanie ma dany produkt. O wszystko mogłam zapytać i dostałam wiele porad. Damian stworzył miejsce w którym każda z nas może czuć się bezpieczna. Śmiało możemy powiedzieć jakiego efektu oczekujemy i Damian już ma na nas pomysł. Moje włosy farbowała Marta i asystowały jej Dominika oraz Justyna. Dziewczyny naprawdę bardzo delikatnie obchodziły się z moimi włosami i były przesympatyczne. Było to prawdziwe SPA dla moich włosów. 
Justyna podczas wykonywania rekonstrukcji instruowała mnie we wszystkim co robi. Dzięki niej dowiedziałam się naprawdę wielu ciekawych rzeczy oraz jakie błędy dotychczas popełniam. Dodatkowo jest to osoba z niesamowitą energią! 

Jeśli więc macie okazję odwiedzić ten salon to serdecznie Wam polecam. A co do keratynowej koloryzacji i zabiegu rekonstrukcji Joico K-PAK dodatkowe słowa są zbędne. Efekty mówią same za siebie !  Wyliczanie dodatkowych zalet nie ma większego sensu, bo mogłabym o nich długo pisać, a myślę, że końcowy efekt broni się sam ! W końcu błyszczące i nawilżone włosy ! No i kolor dokładnie taki jaki chciałam. 

Dodatkowo zostałam wyposażona w komplet kosmetyków Joico K-PAK COLOR THERAPY przedłużających trwałość koloru. Zdam Wam relację za jakiś czas ! 

Co myślicie ? Podoba Wam się efekt końcowy ? Julia Gąsior

6 komentarzy:

 1. Rzadko kiedy zazdroszczę ale tym razem muszę się do tego przyznać :) Sam salon zrobił na mnie ogromne wrażenie na zdjęciach, na żywo musi to być dopiero coś ! Efekt koloryzacji po prostu mega, włoski wyglądają po prostu idealnie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra robota. Piękne włosy <3

  Zapraszam do mnie:
  BLOG

  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękny salon <3
  włosy wyglądają cudownie !
  https://xthy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne włosy! Też niedawno poddałam się keratynowej koloryzacji i jestem zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Great post dear!You have a nice blog
  I follow you can you follow me please?
  www.guzelvekulturlu.com
  Kisses

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda rewelacyjnie! Chyba muszę się wybrać na ten zabieg:)

  OdpowiedzUsuń