Książkowi ulubieńcy | TOP 2


Cześć ! 
Dziś postanowiłam podzielić się z Wami moimi ulubionymi pozycjami książkowymi. 
Książki mogłabym kupować lub dostawać non stop. Uwielbiam je. Ale zdarza się również tak, że często zaczynam coś czytać i zupełnie do mnie nie przemawia. Albo wręcz przeciwnie - staje się książką do której uwielbiam wracać. I takie chcę Wam dzisiaj pokazać. 1. "Naturalne Antybiotyki"Jest to bardzo fajna pozycja dla osób, które interesują się zdrowym odżywianiem. Jest napisana w bardzo prosty i ciekawy sposób. Jest w niej mnóstwo zdjęć więc również wizualnie bardzo przyciąga. Bo kto z nas nie lubi ładnej oprawy ? 
Książka napisana jest przez Claudię Ritter - niemiecką terapeutkę medycyny naturalnej i doradczyni do spraw żywienia. Autorka przekazuje nam wiedzę jak możemy leczyć i zapobiegać chorobom za pomocą przypraw i ziół. Wyjaśnia, że naturalne antybiotyki działają nie tylko na bakterie, ale także na wirusy, grzyby oraz pasożyty. Z książki dowiemy się również jak i za pomocą jakich roślin można wzmocnić swój układ odpornościowy i tym samym zapobiegać infekcjom. Ale oprócz tego dowiemy się również gdzie są granice samoleczenia.


Książkę zamówicie m.in na stronie www.muza.com.pl.2. " Jak tu nie zwariować - na herbatce u psychiatry"Jak we współczesnym świecie szybkich karier, wycieńczającej pracy i wygórowanych oczekiwań poradzić sobie psychicznie ? 
Co zrobić aby nie dopuścić do naruszenia naszej delikatnej struktury duchowej i zachwiania stanem równowagi psychicznej? 
W wywiadzie przeprowadzonym przez Irenę A.Stanisławską z doktorem Edwardem Krzemińskim psychiatra rozwiewa mity o chorobach psychicznych, wyjaśnia kiedy mamy do czynienia z problemami, a kiedy z zaburzeniami lub chorobami psychicznymi. Mówi o schizofrenii, chorobie dwubiegunowej, depresjach, nerwicach, uzależnieniach, psychogeriatrii i wychowaniu dzieci.

Jest to fantastyczna książka w formie wywiadu, którą bardzo szybko się czyta i której na pewno szybko nie odłożysz ! Jeśli interesujesz się psychologią to ta książka jest właśnie dla Ciebie. 

Tą książkę również zamawiałam na stronie www.muza.com.pl


3. "Depresjologia"


Jest to świetna książka napisana przez kobietę, która miała absolutnie wszystko, a która zmagała się z depresją. Nie jest to klasyczny poradnik. To książka dla każdego kto zmaga się z depresją, ale nie tylko. Jest to książka, która otwiera oczy, która pomaga poukładać sobie wiele spraw i stworzyć harmonie w życiu. Daje wiarę w siebie, nadzieję na szczęśliwe życie i miłość do samego siebie. Pokazuje, że nawet osoba, która ma wszystko - zdrowie, ogromny dom. rodzinę i pieniądze może cierpieć. Autorka udowadnia, że nigdy nie jest za późno na zmianę. Jak dla mnie to jest must have dla każdej osoby, która się pogubiła, która szuka sensu w swoim życiu i która chce coś zmienić. To nie jest zwykły, naukowy poradnik. To książka napisana wspaniałym językiem, który trafi do każdego.
Dodaję Wam fragmenty książki - one Wam wyjaśnią dlaczego warto mieć tą książkę na swojej półce.3. "Życie po piciu"


Wybaczcie tą brudną okładkę, ale niestety książka zachowała wspomnienie pożaru.
Jest to pozycja dla wszystkich osób, którym temat alkoholizmu lub narkomanii jest bliski ale nie tylko. Jest świetną pozycją dla osób, które chcą się zapoznać z tematem uzależnienia i zobaczyć na czym to polega.
Książka Bosowskiej to wprowadzenie w trudne historie uzależnionych. Autorka, doświadczona psychoterapeutka, prowadzi nas przez ciemne korytarze ludzkich słabości. I pokazuje drogę ku światłu.

" Tylu wciąż jest ludzi żywych. Żywych, ale poranionych "


5. "Naucz się żyć" Czasem w codziennym pędzie niepostrzeżenie tracimy radość, jaką dają nam proste, ale ważne rzeczy. Próbując sprostać oczekiwaniom innych, tłumimy uczucia i gubimy samych siebie. 
Jest to książka napisana przez małżeństwo. Jest świetnie dopracowana graficznie. Nie jest to nudny poradnik. Autorzy zadbali o to, żeby książka była interesująca i wciągająca. I taka właśnie jest. 


 Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny i że znaleźliście jakąś pozycję dla siebie. Pamiętam, że jak jakiś czasu temu dodałam na instagram fragment książki "Życie po picie" to było mnóstwo pytań co to za książka. A więc dziś oprócz niej macie jeszcze 4 tytuły, które również skradły moje serce i które są warte przeczytania ! 
Jeśli macie swoje ulubione tytuły to piszcie w komentarzach ! 

A dla chętnych odwołuje Was do pierwszego postu o książkach na naszym blogu, który stworzyła Dominika - KLIK


Julia Gąsior

1 komentarz: