Mamy dla Mamy - Czy są tutaj jakieś mamy ?

Hej kochani !

Witam się z Wami po dłuższej nieobecności, ale w nowej roli.
Jak już pewnie większość z Wam zdążyła zauważyć na Instagramie czy Facebooku - BĘDĘ MAMĄ.
Latem będzie nas więcej, a ja próbuję powoli przygotować się na tą wymarzoną rewolucję w życiu.
Tak więc teraz na blogu oprócz stylizacji czy recenzji kosmetyków, na pewno znajdziecie dużo treści dla przyszłych mam.
W tej dziedzinie jeszcze nie jestem ekspertką i sama we wszystkim radzę się przyjaciółek, które mają już dzieci, ale na początek chciałabym Wam pokazać coś co uważam, że jest strzałem w 10, dla przyszłej mamy. 


W ciąży mamy masę pytań, wątpliwości, często towarzyszy nam strach lub niepewność, szczególnie jeśli jest to nasza pierwsza ciąża. Ja od samego początku wszystkie wątpliwości konsultowałam z przyjaciółkami albo szukałam informacji w internecie.
Jednak na początku ciąży znalazłam dwie książki, o tytułach, które mocno mnie zaintrygowały.
I dziewczyny !! Tam jest tyle odpowiedzi na pytania, tyle pytań postawionych na które ja bym nawet nie wpadła żeby je zadać, a które są tak kluczowe.

Seria książek "Mamy dla Mamy" składa się z dwóch tomów: Ciąża oraz Macierzyństwo

Tutaj mała informacja, którą możemy przeczytać na stronie: www.mamydlamamy.pl

"Książka „Mamy dla Mamy” jest efektem projektu o nazwie „Mamy piszą książkę”. Całość prac – od startu projektu do druku książki – trwała 400 dni. Prace toczyły się w zamkniętej grupie na facebooku – to w niej, pod przewodnictwem koordynatorki, Barbary Falenty, mamy opracowały koncepcję książki, listę rozdziałów, przedyskutowały niemal każde zagadnienie (a dyskusje były emocjonujące!) czy wybrały okładkę książki oraz cel charytatywny, na który trafi część dochodu.

Wszystkie etapy – od pisania, przez korektę i redakcję tekstów, ilustracje po projekt okładki – zostały zrobione „rękami” uczestniczek projektu. To projekt w 100% self-publishingowy! Koordynatorka zdecydowała się na to, mimo tego, że aż 4 wydawnictwa złożyły jej ofertę wydania książki.

Główne założenia, które przyjęła koordynatorka podczas pracy nad książką:

  • Autorka musi być ekspertką z danej dziedziny (np. położna, lekarz pediatra, dietetyczka czy psycholożka) i jednocześnie mamą.
  • Autorki chętne do napisani rozdziałów musiały udokumentować swoje kompetencje.
  • Każdy ekspercki rozdział był sprawdzany przez drugą ekspertkę z danej dziedziny.

W pisaniu tej książki wzięło udział 1200 kobiet – Polek, mieszkających w 21 krajach na świecie.

Ten projekt zaprzecza wielu stereotypom – że „kobieta kobiecie…kobietą”, czy że matki „tylko siedzą z dziećmi w domu”. W tym projekcie kobiety udowodniły, że potrafią i CHCĄ ze sobą współpracować!"

Ja postaram się pokazać Wam książki ze swojej strony.
Na początek zajmiemy się pierwszym tomem. Pozwoliłam sobie przybliżyć Wam treści za pomocą Spisu Treści oraz małego fragmentu książki.
 

 

 

 

Myślę, że sam Spis Treści tutaj wyjaśnia bardzo wiele i jest reklamą samą w sobie. Mnóstwo pytań i odpowiedzi właściwie na każdy temat. Ciężko znaleźć pytanie, którego w książce nie znajdziemy.
Ja aktualnie skupiłam się właśnie na pierwszym tomie i powiem Wam, że bardzo mnie uspokoił. Miałam wrażenie, że jestem zielona w temacie ciąży. Nie wiedziałam jakie dolegliwości są właściwie, albo czy ich brak nie oznacza czegoś niepokojącego.
Tym bardziej, że każda z nas ciąże przechodzi zupełnie inaczej. A myślę, że dużo lepiej szukać odpowiedzi w sprawdzonych książkach napisanych przez doświadczonych specjalistów niż na forach internetowych, gdzie po przeczytaniu różnych historii załącza się panika. Tak jak i było w moim przypadku. A myślę, że w okresie ciąży warto sobie zaoszczędzić tych wszystkich nerwów i przeżyć ten czas najpiękniej jak się da. Bo jest piękny !!
Oprócz tego znajdziemy wszystko o wyprawce, które jest tak kluczowa i nam sprawia tyle radości ! Dowiemy się czego w ciąży unikać, na jakie kosmetyki warto zwracać uwagę, co warto suplementować i wiele wiele innych.

Teraz pokażę Wam Tom II, który mi przyda się w okolicy lata.

 

 

 

Tak jak pierwszy Tom będzie odpowiedni dla nas podczas wszystkich wątpliwości związanych z ciążą, tak Tom II będzie idealny dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców, którzy nie mieli wcześniej styczności z małymi dziećmi i jest to dla nich zupełnie nowa rola. Tutaj znajdziemy odpowiedź na absolutnie każde pytanie dotyczące naszego maluszka. Zaraz po porodzie ale również później, kiedy np. zaczynamy rozszerzać dziecku dietę, dowiemy się jak wzmacniać odporność maluszka, jak radzić sobie z kolką, jak wygląda pierwsza kąpiel czy jak odpieluchować dziecko.
Dla mnie te dwie książki są moim odkryciem i strzałem w 10. 


Pierwszą książką do której sięgnęłam niedługo po zobaczeniu dwóch kresek na teście była książka "W oczekiwaniu na dziecko". I powiem Wam, że dawno nie czytało mi się czegoś z takim przynudzeniem i brakiem zainteresowania. Bardzo szybko również z niej zrezygnowałam i wolałam wszelkie wątpliwości rozwiewać przy pomocy internetu. Do czasu aż nie natrafiłam właśnie na te dwie pozycje, które bardzo mnie zaciekawiły.
I kolejny raz sprawdziło się powiedzenie, że książka książce nierówna. Bo do napisania takiej książki również potrzebne są predyspozycje, wiedza oraz pomoc aby zainteresować człowieka. I ja naprawdę z ręką na sercu bardzo Wam je polecam. Dla mnie to taka encyklopedia wiedzy i jednocześnie spokoju bo wiele tematów stało się dla mnie jasnych i zrozumiałych.

Dla wszystkich przyszłych mam posiadam rabat -10% na hasło "JULKA10", więc korzystajcie i życzę Wam miłej lektury. I ostrzegam, że ciężko przestać czytać.

 

 

 

 

Julia Gąsior

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz